Pomsta jedné elfky

29. listopadu 2008 v 20:57 | Sarah |  Povídky- jednorázové

Tuto povídku napsala Sarah. Vloženo spoluvlastníkem webu Anci.
Podle mě je to hodně smutné

Pomsta jedné elfky

Pod tiše šumějícími stromy jejichž větve se ve větru pohupovali, kráčela svižně, ale nikoli rychle postava, jež byla zahalena do černého pláště s kápí. Nebylo pochyb, že postava je mladá žena. Kápě skrývala uši, které byly zašpičatělé spolu s hnědými, dlouhými vlasy, které ve vlnách spadali do půli zad. Oči měli barvu šedivou jako bouřková mračna na nebi. Pod malým a dlouhým nosem se rýsovala ústa, jež byla plná a smyslně vykrojená. Její jméno znělo Daria. Na krku byl řetízek, který zobrazoval hlavu jednorožce. Pod pláštěm na sobě měla zelenou tuniku a od pasu dolů hnědé kalhoty, na niž byl zepředu v černém pouzdře zavěšen meč, zezadu měla v pouzdrech stejné barvy jako pouzdro na meč dvě stejně dlouhé, zahnuté dýky. Potichu se blížila k cíly své cesty, doupěti modrého draka Dorniama. Opatrně vešla do veliké sluje kde na hromadách pokladů spolu se zlatými a stříbrnými mincemi ležel velký modrý drak, jež, musel být už velmi starý, ale přesto plný síly. "Dorniame," zvolala "prober, se ty modrej draku zničil jsi mou vesnici a já se chci pomstít za smrt mých blízkých." Modrý drak líně otevřel své oči, jež byly černé jako obloha bez hvězd. Otevřel tlamu, z níž mu vyšlo mohutné zařvání, a pronesl dunivě burácejícím hlasem: "Kdo mě to ruší z mého spánku." pohnul hlavou směrem k Darie a řekl: "Tak ty mě chceš, zabít to si klidně posluž."
"Jak chceš," odsekla Daria nahlas, ale bleskla jí hlavou chmurná myšlenka. "Doufám, že to přežiju." Dorniam doufal, že se s ní vypořádá rychle, proto mávl velmi silně svými křídly, aby ji přinutil přejít do obrany. S tím ale, Daria počítala, a proto se zapřela nohama do země a jakmile, byl poryv větru u ní rychle se odkulila z dráhy. Po odkulení se hbitě postavila na nohy a vytáhla meč. "Takže se mě pokusíš zabýt mečem, ty bláhová elfko," začal se posmívat Dorniam.
"Pokusím a doufám, že tě zabiju ty ničiteli vesnic a měst, mařiteli životů." Řekla a bylo na ní vidět, že se přemáhá, aby se nevrhla bezhlavě do útoku. Dorniam ji schválně provokoval, protože to chtěl rychle ukončit i když věděl, že boj proti elfovi ať už ženě nebo muži je velmi namáhavý a vyčerpávající i pro draka. Daria se mezitím snažila vymyslet proti němu nějakou taktiku. Rozhodla se, že zaútočí na jeho pravý bok. Rozběhla se, potom co byla dostatečně blízko se odrazila, ale nečekala, že ji oslepí dračí šupiny, od kterých se odrážely odlesky ze třpytících se pokladů. Dorniam toho využil a jedním drápem jí ještě vletu natrhl plášť a tuniku na zádech kde zanechal palec dlouhý a palec hluboký šrám. Daria dopadla do kupy zlatých a stříbrných mincí co tu měl shromážděné. Šrám na zádech pálil, ale ona se nehodlala, vzdát chtěla za každou cenu pomstít své blízké a svou vesnici, i kdyby za to měla položit vlastní život." Copak ti to nestačí," užasl Doriam, když se namáhavě stavěla, na nohy tentokrát s dýkami. Meč při letu do kupy mincí totiž upustila. Místo odpovědi znovu zaútočila, tentokrát mířila na hlavu. Dorniam otevřel ústa z nichž mu vyšel, jasný plamen jež, měl sytě žlutou barvu. Vyhnula se tomuto útoku, ale s popálenou pravou paží a přitom jí ještě drápem natrhl játra s ledvinami. "Vzdej to jsi slabá nikdy nevyhraješ," řekl přičemž ji pozorně sledoval odkud přijde další útok. Jenže ten nepřicházel. Podíval se na ní a uviděl, že pomalu klesá k zemi a dýky vypadávají z jejích rukou.

Pochopil, že musel zasáhnout životně důležité orgány. Proto řekl pomalu, snažíc se aby to po boji vyznělo milosrdně: " ukončím tvé trápení," protože věděl, jak dlouhá smrt plná utrpení by to pro ni byla. Jedním drápem jí rychlým a rozhodným pohybem zasáhl do srdce. V okamžiku kdy vytahoval, dráp z jejího těla věděl, že ona je navždy mrtvá. Pomalu se jí dotkl čenichem a její tělo se v tu chvíli změnilo na prach, mávl křídly a prach vyletěl ven unášen na křídlech větru kamkoli.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

líbila se vám povídka ,,Pomsta jedné elfky"

Ano bylo to úplně super
Něco mezi
Byla to votrava

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama