Leden 2009

inuYasha

27. ledna 2009 v 17:53 anime

Itachi

25. ledna 2009 v 13:19 anime

Ndk - Epilog

25. ledna 2009 v 13:17 | Sarah |  Návrat do klanu

Epilog
Vypadalo to, že Darren s Gavnerem spadli do řeky. Arianu pomalu opouštěla naděje, že jsou naživu. Nevěděla, co by dělala, pokud by byl Darren mrtvý. Věděla, že teď ji už v hoře nic nedrží ani Mika. Nakonec se rozhodla. Opustí horu. Jenže, když si balila své věci uvědomila si, že i kdyby odešla nic by se tím nevyřešilo. Upustila od balení. Nechtěla odcházet, když se vrátila po patnácti letech. Přestože jí nebylo dobře čas jež pomalu plynul její rány hojil. Nebyla nijak postavená, ale byla ráda za chvíle prožité v klanu.

Autorská práva na tuto povídku patří Darrenu Shanovi. Tato povídka není napsána za účelem zisku.

Ndk11

21. ledna 2009 v 19:32 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu
Kapitola 11. - (Ne) povedený den
Nastal den, kdy si měl Darren vylosovat třetí zkoušku. Ariana vešla do knížecí síně s Darrenem. Usmáním, pozdravila Miku jež jí úsměv oplatil, přičemž naznačil, jestli by neměla večer čas. Kývla a poté se posadila. Darren na vyzvání knížat přistoupil a vsunul ruku do váčku s čísly zkoušek. Když ruku vytáhnul, uviděli upíři míček s číslem dvacet - dva.
,,Číslo, dvacet - dva, síň ohně."
Ariana doufala, jakmile slyšela číslo oné zkoušky, že to Darren přežije a zvládne. Musel vydržet deset minut v síni, kam upíři vháněli trubkami oheň.
Všichni upíři začali opouštět dóm mezi nimi i Mika jelikož neměl službu. U dveří zastavil a čekal na Arianu s Darrenem.
Když k němu došli tak Darren i přes veškerou nechuť - jež k upírovi cítil - natáhl ruku a řekl:,,Myslím, že si můžeme tykat po tom, co jste včera udělal."
Mikovi se po tváři mihl úsměv, jenž okamžitě zmizel, když natáhl k Darrenovi pravou ruku a stiskl mu ji.
Potom co pustili své ruce se Darren vydal do síní, aby ho Vanez naučil jak se vyhýbat plamenům.
,,Nepůjdeme na oběd?" zeptal se Mika.
,,To má být pozvání?"
Kývl a čekal na odpověď. Nedostal odpověď, ale pusu a pak se ruku v ruce vydali na oběd a spolu byli celý den. Večer se přesunuli do Mikova pokoje. Polibky se stávali vášnivějšími a jejich dech se zrychloval. CENZURA.
Potichu se vymanila z jeho láskyplného objetí a začala se odlékat, ale tak aby ho nevzbudila.
Oblečená se vydala podívat na Darrenovu zkoušku. Když tam přišla tak zkouška akorát končila. Věděla, že Darren zkoušku zvládl, ale bude popálený od plamenů.
Chodívala za ním každý den od zkoušky, kterou zvládl. Po třech dnech se probudil. Plešatý. Vlasy mu museli ostříhat.
O tři dny později se losovala jeho čtvrtá zkouška. Vylosoval si Krvavé kance. Velice nebezpečnou a těžkou zkoušku. Při jejím plnění ho málem jeden z kanců zabil, ale Darrena zachránil Harkat. Znamenalo to, ale porušení pravidel a neúspěch u zkoušky. Kurda zkoušel Miku přemluvit, aby dali Darrenovi ještě šanci nebo alespoň znovu udělali zkoušku. Marně. Upíři volali po Darrenově smrti. Ariana zkoušela s Mikou taky mluvit. Jasně jí řekl, že nemůže porušit pravidla, což skončilo hádkou, při které mu Ariana řekla, že pokud je takovýhle a jsou pro něj víc pravidla a knížecí povinnosti tak, že nechce být jeho družkou, přičemž si z krku strhla řetízek, jež jí dal.
Poté se vydala najít Darrena, aby mu řekla, že i její snaha byla marná. Nenašla ho, zmizel a Gavner zmizel s ním.Ndk 10

21. ledna 2009 v 19:30 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu
Kapitola 10. - boj a slib
Svátek Nemrtvých na, který se těšili všichni upíři měl nastat tuto noc a trvat tři dny. Ariana se spolu s ostatními upíry shromáždila v jedné ze síní, v které měl Svátek začít. Jedině v tyto dny Svátku mohli knížata opouštět síň na vrcholku hory. Podívala se směrem, kde stála knížata a kývla hlavou na pozdrav Mikovi, jež jí pozdrav opětoval, ale viděla ještě, jak naznačil hlavou aby se podívala doleva, kdo tam je.
Podívala se, jenže v tu chvíli by se v ní krve nedořezal a ona se začala snažit, aby ji Darren neviděl. Od toho kdy mu řekla pravdu se oba tomu druhému, vyhýbali a snažili se, na sebe ani jednou nenarazit. Což se jim oběma do dneška dost dobře dařilo.
Povzdechla si a zamířila směrem k němu, snažíc se, aby nebyla poznat a vidět její nervozita.
Vyšel jí vstříc, a jakmile stáli vedle sebe, začali potichu a hlavně tak, aby se přes randál ostatních upírů slyšeli mluvit.
,,Darrene já se omlouvám, měla jsem ti to říct hned a.…, " nedomluvila, neboť ji přerušil.
,,To já se omlouvám, neměl jsem naléhat a snažit se získat tvou náklonnost sestřičko." Řekl a Ariana jasně slyšela v jeho hlase jak moc toho lituje a jakmile mu na to chtěla něco odpovědět, nemohla. Oficiálně začínal Svátek Nemrtvých a knížata pronášela svou řeč. Jakmile skončila, upíři se rozeběhli jako divocí do všech tří siní her, kde začali hry. Mnoho z nich ovšem začalo zápasit ještě před síněmi a rozumnější upíři je od sebe odtrhávali.
Ariana se rozhlížela, jestli někde nezahlédne Miku a po chvilce ho konečně uviděla. Šel směrem do jedné ze tří síní. Odpojila se od Darrena a vydala se za Mikou. Přišla do síně akorát, aby viděla, že jde na kladiny proti jednomu upírovi. Sledovala jeho boj a stejně jako většina upírů věděla velmi dobře, že Mika vyhraje.
Když boj skončil, oba upíři, chtěli jít z kladin dolů, když si Mika všiml Ariany. Ta okamžitě zamířila k východu, věděla, co bude následovat a to velice dobře. Nestihla být, ale rychlejší než Mika. Zřetelně slyšela jeho slova, když říkal, že pokud ho vyzve nějaká upírka a on prohraje bude si moct ta jež ho porazí cokoli přát a pokud on vyhraje ta upírka ho musí políbit před celým klanem.
,,Ať mi Charna střeva sežere," zaklela a otočila se, přičemž si do ruky cestou vzala nějakou hůl a vyrazila směrem ke kladinám. Před očima se jí stmívalo, ale ona chtěla Miku porazit a věděla sama proč. Chtěla mu dokázat, že jako jeho družka má právo bojovat a nestát stranou od bitev a taky z osobního důvodu se s ním chtěla utkat, protože nechtěla, aby ho před klanem líbala nějaká jiná upírka, pokud on vyhraje.
Proklestila si cestu davem přihlížejících a vyskočila na kladiny. Mika se jí podíval na krátkou chvíli do očí, aby se ujistil, že Ariana vidí, jenže potichu zaklel. Její pohled směřoval úplně jinam. Poznal, že ona nevidí. Doufal, že na kladiny proti němu nepůjde ona, jenže tak nějak věděl, že ona to dělá, aby nejen jemu ale i sobě ukázala, že za něco stojí. Rozběhla se a holí mu mířila na hlavu. Uhnul a oplatil jí ránu. Ani jeden nevnímal moře upířích hlav pod nimi, soustředili se jen na toho druhého, bez přerušení. Když se k sobě znovu jedním výpadem dostali Mika se rychle, aby si toho nikdo nevšiml, zeptal:,,Proč si chceš něco dokazovat, víš, že mě nic dokazovat nemusíš."
,,Tobě ne, ale sobě to musím dokázat," odsekla a soustředila se na další výpad, odrazila jeho ránu, jež jen o kousek minula pravou nohu. Oplatila mu tím, že se snažila zatlačit ho svými úhybnými manévry a tím, že mu mířila na nohy, ruce a mnohokrát i na hlavu do obranného postavení, aby nemohl oplácet rány.
Nakonec se jí to podařilo jedním velmi dobrým manévrem. Zabočila na pravou stranu a chvilku to vypadalo, jakoby ztratila rovnováhu. Mika téhle šance využil, jenže nepočítal s tím, že přeskočí na vedlejší kladinu a zasáhne ho do paty, čímž ho do obranné pozice skoro dostane. Jenže než se stihl vzpamatovat tak ho ještě praštila holí. Ke všemu ho ještě jedním šikovným podstrčením hole zchodila z kladin.
,,Co si budeš přát?," otázal se, jakmile byla dole.
,,To co si říkal ty, když vyhraješ." Odpověděla a sladce se usmála.
,,Tak dobrá," řekl a usmál se.
Všechny tři večery se konal ples. Ariana vždy tančila buď s Mikou, nebo zkoušela tančit s Darrenem se slovy, že by se mu to mohlo jednou hodit.
Nadešel poslední večer a Mika musel splnit to, co slíbil. Postavil se před celým klanem a řekl:,, Jedné upírce jsem dal slib a ten musím splnit před celým klanem."
Ariana k němu přešla, když ji kývnutím naznačil, aby předstoupila.
Celý klan byl velmi překvapen, že tento slib dal kníže své bývalé družce a mnohem vykulenější byli, když ji Mika před celým klanem políbil. V tu chvíli začali všichni pískat a radovat se, už dlouhou dobu věděli, že se kníže a jeho bývalá družka k sobě vrátili. Jen čekali na nějaký důkaz a ten se jim teď dostal.
Nejšťastnější z upírů byl Darren, byl šťastný z toho, že jeho sestra má druha, kterému může věřit, i když ho on sám nemusí.
Ndk 9

21. ledna 2009 v 19:29 | Sarah |  Návrat do klanu

Návrat do klanu

Kapitola 9. - Nikomu to neprozradím

Jakmile došly do Mikova pokoje Ariana se tam porozhlédla. Koneckonců zde byla znovu po patnácti letech. U pravé strany se nacházela hnědá rakev, nad kteou se skvěl namalovaný obrázek dvou osob. Upíra a upírky jež se i navzdory tomu, že byli pouze namalovaní tvářili šťastně a zamilovaně. Na straně druhé od rakve byl stůl se dvěma židlemi. Nad stolem byla police na níž se nacházeli mapy a také štosy dokumentů o výskytu vampýrů. Mnoho upírů neovládalo čtení a psaní, ale našly se i takový, kteří to uměly.
V pokoji se kromě rakve nacházelo také závěsné lůžko. Mika pokynul Arianě ke stolu, aby se posadila a sám usedl vedle ní. Jakmile oba seděli tak se Mika zeptal:,, Proč jsi se mi po tolika letech co jsme byli spolu nenamáhala říct, že nevidíš?,´´ snažil se, aby v jeho hlase nebyla slyšet zlost a zklamání, ale Arianě to neuniklo a po chvilce odpověděla:,,Nechtěla jsem, aby si o mě dělal někdo, kdokoli starosti.´´
,,A to byl ten důvod, proto jsi nic neřekla a jak se ti to vlastně stalo?´´
,, To je na dlouhé povídání,´´ řekla snažíc se z této dosti ošemetné situace vykroutit, aby nemusela nic říkat.
,,Já mám času dost,´´ odpověděl a čekal až začne vyprávět.
,,No tak dobrá,´´ svolila a začala vyprávět.
,,Stalo se to před tím, než mě Seba zasvětil. Udělal to proto, že se mě snažil zachránit. Víš, že jsem tehdy byla jen o něco málo starší než je teď Daerren. Otázky až pak,´´ řekla, když se Mika nadechoval, že něco řekne. Pokračovala.
,, Tehdy jsem chtěla jsem utéct z místa kde mě vychovávali moji adoptivní rodiče. V noci jsem lezla dolů z toho domu po okapu abych se dostala pryč. Když jsem lezla dolů dala jsem nešikovně nohu takže jsem z bytu v devátém patře padala volným pádem a zachytila jsem se jednou rukou asi až v pátém poschodí, jenže jsem si nevšimla železné tyče, která tam byla v úrovni mých očí. Umíš si představit co se stalo?´´
Jen přikývl.
,,Sebova jediná šance na to, aby mě zachránil spočívala v tom, že ze mě udělala upíra. Ale účinky toho zranění stále trvají,´´ řekla a tím zakončila své vyprávění.
Mika poté vstal a dal jí své ruce na její ramena, řekl:,,Nikomu to nikdy neprozradím to ti teď a tady slibuju.´´
,,Děkuju Miko, ale měli bychom se jít podívat co si můj bratr vylosoval za zkoušku.´´
Darren si vylosoval Jehlovou stezku a ještě další noci ji zvládl skvěle. Ariana se začínala těšit na Svátek Nemrtvých jež měl nastat po této Darrenově zkoušce.

Ndk 8

21. ledna 2009 v 19:07 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu

Kapitola 8. - Jen přátelé

Vyšla z místnosti, kde probíhala zkouška, chystala se jít do svého pokoje, aby si odpočinula, přičemž na rtech se jí zraččil stále úsměv, když se jí v mysli vynořil Mikův výraz, jakmile se chystala k odchodu.
Procházela okolo jedné z bočních chodeb, když jí někdo jemně, ale přesto silně na malou postavu chytil za ramena a zatáhl ji do chodby. Ariana podle vzrůstu tušila, že je to Darren. Už, když se s ním poprvé setkala, poznala, že se do ní musel zamilovat. Jelikož kdykoli na něj pohlédla tak odvracel pohled a byl rudý jako pivoňka, k čemuž se mu rozklepali také ruce a kolena.
Darren se jí mezitím pokusil políbit, Ariana vykřikla, jenže okamžitě jí umlčel polibkem. Pokusila se mu vrazit facku, ale když jí zablokoval ruce zvolila jinou taktiku. Věděla, že musí jednat rychle, před očima se jí začínalo dělat černo. Bez míření vykopla nohou a poznala, že se strefila do Darrenovi holeně. Zaskučel a pokoušel se k ní dojít, i s nemalými bolestmi své holeně. Byl skoro u Ariany, když se okolo něj mihl černý stín a udeřil ho do tváře. Darren se tentokrát, ale zhroutil na podlahu, držíc se za oteklou, napuchlou a bolavou tvář, jež rychle přecházela z červeného odstínu na fialový.
Nemohla se sice podívat tam, kde tušila svého zachránce ale věděla že ten kdo ji zachránil je Mika - poznala ho podle jeho nezaměnitelné vůně. Tušila nebo spíš věděla, že to nedopadne dobře. Darren se zkusil postavit na nohy a po minutě se mu to povedlo, přičemž se rozběhl na Miku, i když věděl, že může být odveden i do Síně smrti za útok na jednoho ze čtyř upířích knížat. Mika se vyhnul Darrenovu útoku tím, že uhnul do strany a pak zkroutil poloupírovu ruku za jeho zády. Darren se pokusil, alespoň Miku kopnout, jenže tenhle jeho plán selhal, jelikož si ho Mika držel pro bezpečí a nejen své, ale i Arianino dál od těla. Velmi dobře si pamatoval, že s Arianou jednou před mnoha lety než se jejich cesty rozešly mluvily o tom co by se stalo, pokud by někdo z klanu, zasvětil jejího bratra nebo sestru. Tehdy se domluvili na tom, že pokud k tomu dojde tak podstoupí prověření ti upíři, jež je zasvětili nebo oni sami.
Mika se podíval na Arianu a okamžitě poznal, co chce říct Darrenovi. Chtěla mu říct pravdu, on nemohl zasáhnout a tak dále držel Darrena. Ariana k nim přešla a přesto že neviděla snažila se alespoň směřovat pohled z očí do očí na Darrena. ,, Darrene já tě nemiluju, ani by to mezi námi neklapalo, slyšela jsem, že jsi zamilovaný do lidské dívky, tak proč jsem tě tolik pobláznila já?´´
Neodpověděl jen jí pozoroval a přemýšlel proč jí zachránil jeden z upířích knížat, když byla pouhopouhá řadová upírka. Když nic neříkal Ariana pokračovala:,, Já bych s tebou ani nemohla nic mít, protože jsem tvá sestra.´´

Mika když jí pozoroval tak s úžasem a překvapením zjistil, že její pohled směřuje úplně jinam. Jindy se dívala přímo do očích ostatních a on navzdory tomu co doufal, že není pravda náhle chápal to, proč chtěla ukončení jejich svazku. Nevěděl, jestli je to následek nějakého boje nebo nemoci, ale poznal, že Ariana nevidí. Netušil, jestli stále nebo jen při situacích kdy ji něco ovlivní.
Darren byl ztuhlý šokem a překvapením. Mika mu pustil jeho ruku a pak přešel k Arianě a do ucha jí řekl pouze:,,Můžu s tebou mluvit?´´
Přikývla tušila o čem s ní chce mluvit.
Odcházeli směrem k Mikovu pokoji, zanechávajíc Darrena na stejném místě.


Ndk 7

21. ledna 2009 v 19:06 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu

Kapitola 7. -první polibek po letech

Ariana se vydala se soumrakem dalšího dne na místo kde, měl Darren složit svou první zkoušku. Přišla tam akorát aby viděla že Darren mluví s Mikou, jež na první zkoušku dohlížel.Viděla, že spolu nemluví moc dobře a že nakonec Darrena odnášejí do bludiště na nosítkách aby se nemohl orientovatpodle jejich kroků. Ariana se mezitím podívala kdo z těch koho zná tu je. Viděla Lartena, Sebu, Arru a překvapená byla, že je tu i Gavner s Kurdou a lidičkou Harkatem. Zašla za nimi a pozdravila je, pak se vydala k Mikovi, jež stál trochu stranou od ostatních ve stínu. Přešla k němu ze zadu a zakryla mu oči rukama. ,,Ariano.´´ řekl jemně a v hlase mu zněla radost z toho, že přišla.
,,Ano Miko,´´ zašeptala mu jemně do ucha a sledovala jak se přitom zachvěl štěstím.
Sundala mu své ruce z jeho očí a nechala ho aby se otočil. Na sobě měla jemně modré triko a kalhoty stejně barvy. Na triku se skvěl orel s rozpjatými křídly, na stříbrném řetízku. Když ho viděl pohlédl na ní s překvapením v očích, rozhodla se tím znovu být jeho družkou na dobu pěti nebo šesti let.
,,Rozhodla jsem se přijmout tvou nabídku už teď, jsi překvapen?´´
,,Ano to jsem a hodně, nečekal jsem, že to přijmeš už teď, myslel jsem, že počkáme, až Darrenovi skončí zkoušky.´´
,,Taky jsem si to myslela, jenže nemusíme to že jsme se k sobě vrátili oznámit hned, můžeme přeci počkat.´´
,,Máš pravdu můžeme přeci počkat,´´ odpověděl a pak pohlédl k jednomu ze čtyř východu jež se vysunul nahoru a vypustil ven vodu a také poloupíra jež byl zmáčený až na kost a lapal po vzduchu, aby mohl dýchat. Jakmile mohl dýchat přihnali se k němu upíři, jež se šly podívat na jeho první zkoušku. Jeden z upírů se zasmál a řekl, že Darren blouzní. Darren skutečně blouznil, ale to nikomu nevadilo. Mika se podíval na Arianu a řekl:,, Vypadá to, že jsem se v něm skutečně mýlil a má slušnou šanci prověřením, projít.´´
,, Ano, zvládne to já mu věřím nejenom jako jeho sestra, ale i jako jedna z mnoha upírek v upířím klanu, vím že náš život se nehodí pro slabé, ale pokud zemře pokusím se jeho smrti zabránit a to jakkoli možným způsobem, kromě útěku samozřejmě.´´ Řekla a usmála se na Miku.
Mika úsměv opětoval a pak ji jemně, ale zároveň láskyplně a něžně políbil na rty. Opětovala jeho, polibek, do něhož oba dali po mnoha letech od svého rozchodu mnohem víc než jen pouho pouhou náklonnost k tomu druhému.
Když od sebe své rty odtrhli, všimli si, že zde zůstali jako jediní. Ariana se podívala Mikovi dlouze a hluboce do očí a políbila ho ještě jednou, jen na malou chviličku ne tak dlouze jako předtím a než se Mika stačil, pohnout už slyšel jen kroky, jak odcházela pryč.


Ndk 6

21. ledna 2009 v 19:05 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu

Kapitola 6. - hádka a vylosování první zkoušky

Chvilku po rozhodnutí knížat ohledně poloupíra Darrena Shana se síň začala pozvolna vyprazdňovat. Nakonec zůstala na místě sedět jen Ariana a jeden ze tří knížat jež měl službu v síni - Mika. Zvedl se ze svého místa jakmile se zavřeli dveře za posledním upírem a přešel k místu kde seděla. ,, Já chci se ti omluvit, neměl jsem….´´ chtěl doříct ale nedořekl, přerušila ho.
,,Neměl jsi co, odsoudit mého bratra k těm prokletým zkouškám při kterých může i zemřít,´´ řekla hlasem z něhož kapal vztek. ,,Ani neví co se stane pokud neprojde nebo při nich nezemře, neví, že ho odvedou do síně smrti a spustí ho na ty zpropadené kůly.´´
Chtěl jí na to něco odpovědět, ale slova mu uvízla v hrdle, věděl, že ona má pravdu. ,,Víš já myslela, že by jsem tvou nabídku k novému začátku přijala, jenže bude lepší počkat až jak Darren zvládne zkoušky.´´
,, S tím souhlasím, ale měl by vědět, že má starší sestru,´´ odvážil se říct.
,, Já vím, jenže není správná doba abych mu to řekla a doufám, že bude mít právo na přípravný odklad.´´
,, Ano to právo mít bude, protože je mladý takže ještě k odkladu mu ulehčíme i tím, že vyřadíme nějaké z těžších zkoušek.
,, Tak dobrá Miko měla bych už jít,´´ řekla, ale než odešla přešla k němu a dala mu polibek jež působil jen jako lehké otření motýlích křídel.
Ještě několik minut zíral na dveře do a ze síně jimiž odešla, jenže pak si povzdychl a vrátil se na své místo.
Ariana procházela chodbami a došla až do síně Chledona Lurta kde zrovna Darrenovi vysvětlovali Kurda s Gavnerem co se stane pokud při zkouškách nezemře.
K večeru šlo několik upírů do knížecí síně aby si Darren vylosoval svou první zkoušku. Strážný zatřásl váčkem a Darren vsunul ruku dovnitř a potom vytáhl jednu ze zkoušek. ,,Číslo čtrnáct,´´ řekl jeden ze strážných a dodal nahlas ,,Vodní bludiště.´´ Ariana se po tomto usmála na začátek to byla jedna z lehkých zkoušek.
Poté odešla spolu s několika upíry kromě generálů ze síně a vydala se do svého pokoje, doufajíc, že Darren u zkoušky nebude zmatkovat aby se neutopil.


Ndk - kapitola 5.

9. ledna 2009 v 20:46 | Sarah |  Návrat do klanu

Návrat do klanu

Kapitola 5. - trest: zkoušky smrti
Ariana ještě den ležela, ale pak začala zase chodit a procházet se po hoře. Další den museli, ale všichni upíři co jich v hoře bylo do knížecí síně jež se nacházela pod vrcholem hory rozhodnout o osudu mladého poloupíra Darrena Shana. Prošla několika chodbami před síní a všimla si upírů v zeleném, kteří vždy všechny upíry prohlédli, jestli u sebe nemají nějaké zbraně, jež se do knížecí síně směli nosit jen u uvedení nějakého z upírů do knížecí funkce.
Povzdechla si tato opatření byla spíš ze zvyku než bezpečnosti. Podívala se před sebe byla už u vchodu do dómu. Věděla jako všichni upíři, že dóm postavili lidičkové potom co se od upírů odtrhli vampýři. Tehdy prý přišel za upíry pan Sudd křestním jménem Osmond a věnoval upírům dary. Dóm z neznámého materiálu, jímž neproniklo nic a kámen krve, díky němuž mohli upíři najít kohokoliv ze svého klanu.
Ariana po chvilce vešla dovnitř, a ačkoliv by skoro každý čekal, že v bílém dómu bude tma bylo tam až nepřirozené světlo, jež vycházelo ze zdí. V dómu byli lavice v kruhu a uprostřed byli na jakési platformě čtyři trůny. Z nich však jen na třech seděli knížata pro případ, že by se ostatním něco stalo, byl vždy jeden z knížat mimo horu. Ariana se šla posadit do třetí řady vepředu. Upíři zde seděli podle svých postavení. Řadový upíři vzadu a generálové vždy sedávali vepředu. Ariana se posadila zprava vedle Gavnera a jakmile dosedla, tak se akorát posadili i Darren s Lartenem.

Jenže moc dlouho neposeděli, jeden ze strážných u knížat zabouchal holí do země aby zjednal pořádek a zavolal je jmény:,,Lartene Hroozley,´´ ,,Darrene Shane.´´
Byl čas, aby předstoupili před knížata.
Jeden z knížat měl šedivé vlasy a oči modré jako vodu. Chybělo mu jedno ucho a byl to vůbec nejstarší žijící upír v hoře, jemuž bylo přes osm set let a jmenoval se Paris Nebess.
Druhý byl holohlavý, po stranách hlavy měl vytetované šipky a nejvíce z upírů nenáviděl vampýry, protože jednou jeden z vampýrů zabil jeho družku. Jeho jméno bylo Šíp.
Třetí kníže byl nám známý Mika ver Leth a čtvrtý jménem Vandža Pochod byl mimo horu.
Oba k nim přešli a Mika si prohlížel Arianina bratra, zjišťoval, že moc velký dojem na něj poloupír nedělá. Snažil se to hlavně nedat najevo, protože věděl, že ona je v síni také. Mika po chvilce rozhovoru s Lartenem a Darrenem řekl:,,Navrhuji aby chlapec prošel Prověřením.´´
Paris a Šíp se na chvilku zamysleli ale pak oba souhlasili. Mika se mezitím snažil pohlédnout na Arianu, jenže věděl, že ona se jeho pohledu po tomhle vyhýbá záměrně. Ariana seděla jako opařená neschopná se pohnout, upír jehož nabídku chystala přijmout totiž jejímu bratrovi uložil za trest Prověření. Ariana věděla, že pokud její bratr selže a nezemře při tom tak bude odveden do síně smrti kde bude zavěšen do klece nad kůly na něž bude spouštěn dokud nezemře.Ndk - kapitola 4.

9. ledna 2009 v 19:48 | Sarah |  Návrat do klanu


Návrat do klanu

Tato kapitolka se mi psala nejhůře a proto sem dávám svým přátelům a své rodině něco přičemž se kapitola bude zdát lepší , ale jak pro které osoby.

Kapitola 4. - Srážka, vzpomínky, omluva a nabídka

Jakmile Ariana vyšla, ze síně her cítila, že uvnitř ní stále doutná vztek. Věděla, že by se měla zklidnit, proto se zhluboka nadechla a vydechla, pomohlo to. Oddychla si a vydala se směrem ke svému pokoji, jenže jakmile zahýbala za roh ucítila náraz a nestihla uhnout ani díky upíří mrštnosti, ale pak už viděla jen tmu. Nevěděla, že ten kdo jí srazil ji okamžitě zvedl do náručí a běžel s ní chodbami, aby našel léčitele. Velmi dobře věděl, že je kvůli němu ona v bezvědomí. Nepomohlo mu ani když ji jemně a maličko štípl do ruky. Zabočil tryskem za další roh a vyhýbal se v běhu ostatním, aby je nesrazil. Konečně doběhl před jedny dveře a rychle vešel. Upíři v pláštích na něho překvapeně pohlédli, jenže jakmile uviděli postavu v jeho náručí okamžitě mu řekli aby ji položil na lůžko a začali s jejím ošetřováním
Jeden z upírů se odvážil zeptat co se stalo, odpověděl, že se zrovna okolo jejího pokoje vracel do knížecí síně a jakmile se chystal zabočit tak se oba srazili a Ariana ztratila vědomí.
,, Je dobře, že jste neztratil hlavu aspoň vy pane,´´ odvážil se říct jeden upír jenže jakmile si uvědomil co pronesl za slova zarazil se a vyšlo z něj jen ,,Já…omlouvám se,´´ řekl čekaje, že mu na to kníže něco odpoví, ale jakmile se na knížete podívali, všimli si, že je duchem nepřítomný. Náš kníže byl mezitím ztracen ve vzpomínkách na to jak ji poprvé uviděl.

Seba Nil šel knížatům představit svou zasvěcenou pomocnici. Všichni upíři i sami knížata na ni byli zvědaví, jenže když jí nabídli, aby podstoupila zkoušky smrti nebála se a podstoupila je na výbornou splnila všech pět akorát na mále měla u zkoušky v síni plamenů.Když ji dokončila nemohla ani vyjít ven a na těle měla popáleniny druhého stupně, ale z toho se nakonec dostala. Pět let po zkouškách ji požádal zdali by
se stala jeho družkou. Tehdy byla hodně
překvapená, i když věděla, že to může čekat. Koneckonců znali se už pět let takže, skoro každý čekal kdy k tomu, že jí kníže nabídne vzájemné soužití. Tehdy mu řekla i její pravé příjmení a taky to že má bratra a on slíbil, že si to nechá pro sebe.

Pousmál se i po těch letech si to pro sebe nechal. Po zhruba půl hodině mu léčitelé řekli, že bude v pořádku. Oddychl si a poté jim poděkoval a řekl, že se za ní ještě zastaví. Jakmile odešel řekl jeden z léčitelů:,, Musí to pro něj být těžké být kníže a ještě ke všemu pořád něco cítit ke své bývalé družce.´´
,, To ano nechtěl bych být v jeho kůži,´´ odvětil další a potom se podívali na ženu na lůžku a začali pokračovat v práci.
Onen upír šel mezitím chodbami a ven z hory, venku byla tma, takže tam mohl být bez obav ze slunce. Nebyl tak pošetilí jako další kníže, jež se jmenoval Vandža Pochod a měl zelené vlasy, aby se vystavoval slunci. Sešel dolů z boku hory a vydal se na malou mýtinu kterou poblíž hory znal. Rostly tam všelijaké druhy rostlin mezi nimi i divoké růže, jež upíři rádi dávali upírkám jako omluvu nebo jako prostý dárek, jež vyjadřoval rozhodně víc než jejich činy a ke všemu je měli rádi i pro jejich modrou barvu.
Upír jednu utrhl a vydal se pomocí upíří vlastnosti nazývané míhání do hory aby tam byl rychleji. Jakmile doběhl akorát začínalo svítat a on se vydal k pokoji, kam léčitelé uložili Arianu aby, se zotavila. Ale ještě než vyrazil do pokoje, kam ji uložili vydal se do svého a na stole našel, to co hledal, řetízek s orlem jež rozpínal svá křídla.
Když tam došel tak spala. Položil růži na stolek jež byl v pokoji a přidal k ní i dopis, poté odešel nechtěl aby se vzbudila a viděla ho tam.
Probudila se zhruba po půl hodině, co odešel. ,,Kde to jsem a co se stalo?´´ pomyslela si jenže potom se pomalu rozpomněla co se stalo. Rozhlédla se po pokoji, kde byla a pohled jí padl na modrou růži, u níž byl přiložen kromě dopisu i stříbrný řetízek na němž se skvělo její oblíbené stvoření, orel. Poté natáhla ruku a rozdělala dopis. Stálo v něm:

,,Jestliže, čteš tyto řádky tak bych se ti chtěl omluvit za to, co se mezi námi stalo tehdy a také za to sražení. Byl bych rád, pokud bys přijala tuto růži na důkaz omluvy a řetízek s orlem jako dárek, jímž chci stejně jako růží vyjádřit víc činy než slovy a proto tě chci požádat zda by jsi nepřijala nabídku na nový začátek našeho společného života po tolika letech,´´

S upřímnou láskou
Mika ver Leth

Pousmála se a přivoněla k růži, poté se dotkla řetízku s orlem a nasadila si ho na krk. Byla rozhodnuta jeho nabídku k novému začátku přijmout jenže ještě předtím musela knížata rozhodnout o Darrenově osudu.

Návrat do klanu - kapitola 3.

9. ledna 2009 v 19:47 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu

Kapitola 3. - souboj Darrena s Arrou a Arianin vztek

Ariana se poté vydala do síně Chledona Lurta jež sloužila jako jídelna aby se najedla. Přemýšlela o tom co knížata udělají s Darrenem. Tak nějak v koutku duše tušila, že ho pošlou skládat prověření neboli jinak zkoušky smrti, které nemusí přežít. Jak byla zamyšlená ani si nevšimla, že si k ní někdo přisedl. Vzhlédla až když ona osoba promluvila. Byl to Gavner a přišel jí oznámit, že by se měla jít podívat do síně her a když mu odpověděla že z ní zrovna přišla jen řekl: ,,Darren bojuje s Arrou co jsem tak nějak zaslechl.´´
,,Cože?´´ optala se jestli se nepřeslechla v hlase zaznívajíc náznak strachu.
,,Slyšelas ne Ari,´´ odpověděl jenže nečekal, že se okamžitě a zprudka zvedne a vyběhne jako střelená do síně her. Hlavou jí probíhali myšlenky a doufala, že se Darrenovi nic nestane a bude v pořádku. Doběhla tam akorát aby viděla jak Darren letí z kladin dolů.
Přeběhla k hloučku upírů a stihla zabrzdit akorát aby nesrazila k zemi budoucího knížete Kurdu Smolta jež stál vedle Vaneze Blana upíra jež dohlížel na všechny tři herní síně a byl mistr her. ,,Co se stalo?´´ optala se a sklonila se ke svému bratrovi jež se o chvilku později zvedl ze země a zamířil k Ařře. Ari si všimla, že její bratr chce aby mu Arra podala ruku na důkaz uznání.
Překvapená byla když mu Arra ruku skutečně podala jenže pak se
Ari obrátila na Kurdu a z očí jí šlehali blesky: ,, Kdo z vás mu navrhl aby zkusil bojovat s Arrou?´´ optala se jenže v hlase zazníval nebezpečný podtón jež vždy nutil k obezřetnosti ostatní z klanu.
,, Proč se díváš zrovna mým směrem?´´ optal se Kurda a radši o krok odstoupil a v jeho modrých očích se mihl náznak strachu jenž okamžitě zmizel. Jenže než mu mohla Ariana odpovědět ozval se Darren: ,,Je to moje chyba vyzval jsem Arru sám,´´ řekl a Ariana poznala, že bere vinu na sebe. Vzdychla a řekla: ,, Tak to příště prober s Lartenem než uděláš podobnou blbost,´´ odsekla naštvaně a vydala se pryč ale ještě než odešla otočila se na Kurdu a řekla hlasem z něhož stále kypěl vztek: ,,Doufám, že jsi sám se sebou spokojený ohledně tvého uvedení do nejvyšší funkce.´´
Potom odešla a nechala tam upíry stát přemítaje nad jejími slovy.Návrat do klanu - kapitola 2.

9. ledna 2009 v 19:46 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu

Kapitola 2. - souboj a nesmazatelný vztah

Když se ráno, a nebo večer Ariana probudila v závěsném lůžku cítila se plná energie, sice stále nevěděla jak říct Darrenovi, že má sestru ale to se rozhodla nechat na vhodnější dobu. Ten lidička Harkat totiž přinesl knížatům poselství od Osmonda Sudda o povstání pána vampírů jenž prý poté co bude mít dostatečnou moc povede vampíry do boje proti upírům a vyhladí je do posledního. Všichni upíři byly kvůli tomu rozrušení a Harkata vyslýchali v Knížecí síni knížata a upíří generalita kterou tvořili generálové jako například Gavner Zurč.
Ariana jako každý upír věděla, že lidičkové by správně neměli mluvit a tak ji to také překvapovalo. Po chvilince přemýšlení v závěsném lůžku se rozhodla vylézt a oblékla si hnědé triko a k němu tmavě modré kalhoty, opasek s dýkami si nechala v pokoji a zamířila do síně Perty vin Grahla sloužící jako koupelny i když to spíš byly vodopády s vodou studenou jako led.

Když se vynořila z vodopádu tak rychle nahmátla dva tlusté, hřejivé ručníky které byli pichlavé a zamotala se do nich. O chvilku později vyšla ven z vodopádů ve svém oblečení a vydala se do jedné ze tří síní her kde upíři různě bojovali mezi sebou. Ariana nevěděla kolik upírů ještě musí přijít ale už se předem těšila na Svátek nemrtvých jelikož to mezi sebou mohli upíři měřit síly bez toho aby na ně někdo dohlížel ať už mistři her nebo generálové s knížaty a v ony tři dny Svátku se také nemohli vykonávat obvyklé povinnosti.
Rozhlédla se kolem a vydala se ke kladinám, na kterých upíři bojovali holemi a snažili se jeden druhého schodit dolů. Došla tam akorát ve chvíli kdy Arra Plachetová černovlasá upírka se zelenýma očima z kladin schodila pět upírů, Arra jako jedna z mála upírek bojovala se zbraněmi i proti mužům.
Arra s Arianou byly staré kamarádky a vždy když měli obě čas tak si dali cvičný souboj na kladinách jež často končil nerozhodně jelikož byly obě stejně dobré bojovnice.
,, Ahoj Arro dlouho jsme se neviděli, dáme cvičný boj,´´ navrhla nevině Ariana a čekala co Arra odpoví, nemusela čekat dlouho jenže se jí najednou zatmělo před očima. Nikdo o její nemoci nevěděl takže se s tím prala sama a právě tato oční choroba stála za tím, proč se rozešla se svým druhem. Tušila totiž, že se její oční nemoc může kdykoliv projevit. Proto ona ukončila vztah se svým druhem.
Arra kývla hlavou na pozdrav a vyskočila na kladiny, kde roztočila hůl nad hlavou a trpělivě čekala až si Ariana vybere hůl.
Ariana si vybírala hůl jen podle hmatu, když najednou ucítila jednu jež, musela být jak tušila velmi dobrá na boj i když jen cvičný. Vzala ji do ruky, a jelikož se jí zalíbila tak si ji vzala a potom vyskočila na kladiny a zkoušela je jemnou a zároveň rychlou chůzí. Najednou přestala chodit a otočila se směrem k Ařře načež udělala krok dopředu a holí zaútočila na Ařřin levý bok. Arra ránu odrazila a sama švihla rychle holí tak že by to člověk nestačil sledovat k Arinině boku. Ari rychle přeskočila na vedlejší kladinu čímž se vyhnula ráně a sama zároveň zasadila ránu k Ařřinině paži. Arra se nestihla vyhnout, takže ji rána udeřila plnou silou. Ari udělala rychlou otočku a v nestřežené chvíli kdy Arram nedávala pozor ji její hůl, vyrazila z rukou. Hůl se odkutálela z kladin na zem a zůstala tam ležet. Ari rychle přiložila svou hůl k Ařřině krku a zeptala se: ,, Vzdáváš se?´´
,, Já nikdy zapomínáš, jaká jsem,´´ odsekla Arra a než stihla Ari zareagovat tak ucítila, že ji Arra jemně kopla do kolene což způsobilo ztrátu rovnováhy, toho Arra využila a rukama vykroutila z Arina sevření hůl jíž okamžitě stejně starou upírku poslala na zem. Seskočila z kladin a natáhla k Ari ruku. Přijala ji a zatímco vstávala řekla: ,, Jsi pořád stejně dobrá.´´
.. Však ty taky,´´ odpověděla Arra a jemně do Ari drkla, aby se podívala ke vchodu. Zadívala se tam a ztuhla jako by do ní uhodilo. U vchodu stál jeden z upířích knížat jménem Mika ver Leth. Arianin bývalý druh s vlasy černými jako uhel a očima, jež byly také černé a jejich pohled se dokázal z chladného a ostrého změnit na jemný a laskavý během chvilky. Oblečení bylo také černé. Věnoval jí jeden jediný pohled z očí do očí a pak se otočil a okamžitě odešel.
Arra se podívala na Ari jež stále pozorovala vchod. ,, Máš to těžký Ariano to já mít za druha jednoho z knížat tak bych to nevydržela.´´
,, No vidíš chtěla jsem se tě zeptat, ale úplně jsem na to zapomněla co ty a Larten jste pořád druh a družka?´´
,,Ne už nejsme vyprchal nám svazek a ani jeden jsme další vzájemné soužití na dobu neurčitou nechtěli.´´
řekla a Ariana v jejím hlase poznala náznak zklamání a smutku tak se omluvila, že už půjde koneckonců věděla že brzy budou muset knížata rozhodnout o osudu jejího bratra.
Návrat do klanu. - kapitola 1.

9. ledna 2009 v 19:42 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu


Kapitola 1. - První setkání a staří známí
Ariana zamířila do síně Osky Velma a jakmile do oné síně vešla posadila se k jednomuze stolů. Zhruba o tři minuty později vstoupili do síně dva upíři doprovázeni lidičkou v modrém plášti a se spuštěnou kapucí takže byly dobře vidět jeho veliké zelené oči a mladým zhruba čtrnáctiletým klukem kterého Ariana typovala na poloupíra, ale nešlo jí do hlavy proč by jeden z oněch upírů které oba velmi dobře znala zasvěcoval tak mladého kluka do řad dětí noci.
Ještě chvíli je pozorovala jak usedají k jednomu ze stolů a poté se dala do jídla které tvořil netopýří vývar jež zapila vodou. Chystala se akorát odejít když se jeden z upírů zvedl a šel směrem k ní. Zastavil a rozpačitě pozdravil: ,,Zdravím Ariano.´´
,, I já tebe Gavnere kdo to s tebou přišel na letošní radu?´´ optala se jakoby nic.
,,Lartena znáš a ten lidička se jmenuje Harkat Mulds a ten chlapec je Darren Shan,´´ řekl a ještě se optal: ,, Nechceš si k nám přisednout?´´
,,Ráda,´´ odvětila
a šla s ním, k jejich stolu. ,, Ahoj Sebo,´´ řekla ještě ve stoje a tím pozdravila hlavního ubytovatele v Upíří hoře Sebu Nila.
,, Taky tě zdravím jsi stejná i po všech těch letech.´´ odpověděl a zkoumavě si upírku před sebou která kdysi byla jeho žákyní a družkou jednoho z knížat prohlížel.
,,Já vím,´´ odvětila a poté se podívala i na onoho poloupíra přičemž se zeptala kdo z nich ho zasvětil. Chvilku bylo ticho, ale pak se ozvalo ,,To já a než mi začneš říkat, že jsem to neměl dělat tak ti řeknu, že Darren je poloupír s dobrým srdcem a pro klan bude velkým přínosem.´´
,,Ty Lartene,´´ řekla s překvapením v hlase a neschopná ze sebe vydat kloudnou větu, že jejího bratra zasvětil jeden z velmi dobrých upírů co jich v hoře bylo a je.
,, Ano já tak buď naštvaná jen na mě a ne na nikoho dalšího,´´ řekl a pousmál se nad vzpomínkou, že když se vždy handrkoval se Sebou tak je ona vždy vypekla dřív než si to uvědomili a byly pak naštvaní oba dva na sebe, nevědíc že to Ariana je vždy takto dokonale vypekla.
,, Fajn já tě nechám být to potěšení se do tebe pustit nechám radši knížatům.´´
,, A to proč,´´ otázal se nevině jenže vzápětí než se mohl pohnout měl u krku dvě dýky tvořící písmeno V.
,, Proto že než by ses stačil pohnout bylo by po tobě tak laskavě neprovokuj,´´ odsekla a bylo jasně slyšet z tónu jejího hlasu že na slovo laskavě dala obrovský důraz. Kývl a radši mlčel nechtěl se s ní hádat teď když ji znovu po několika letech viděl, protože tušil že kdyby chtěla tak ho mohla zabít a nikdo by nestačil zasáhnout. Mladý poloupír ohromeně zíral na upírku jež zasunula své dýky do pochev s úžasem a snažil se nevnímat, že mu při pohledu na ni rudnou tváře. Upřeně ji sledoval, její pohyby, její tvář cítil při pohledu na ní jak mu srdce buší velkou rychlostí a při pohledu do jejích očí se celý rozechvěl. Z jejího pozorování ho vytrhl až pohlavek pana Hroozleyho.
,, S vaším dovolením pánové odcházím do svého pokoje tak zatím,´´ řekla klidným hlasem někoho kdo je unavený a odešla do svého pokoje který byl vlastně menší jeskyně. Ostatní u stolu se také rozloučili a trousili se do svých pokojů. Larten a Gavner do svých a Darren s Harkatem se dohodli na společném pokoji kde Darren jakmile ulehl na závěsné lůžko zavřel oči a poddal se spánku. Ariana hned tak na svém závěsném lůžku nespala, ale přemýšlela co bude jestli se Darren dozví že má starší sestru.

Návrat do klanu - prolog

9. ledna 2009 v 19:39 | Sarah |  Návrat do klanu


Návrat do klanu

Věnuji své rodině a přátelům, protože bez jejich pomoci a podpory bych nikdy neuskutečnila svůj sen.
,,Děkuji bez vás bych to nikdy nedokázala.´´

Prolog

Pod hvězdami jež svítily na obloze kráčela žena jejíž vlasy byly černé jako nejtmavší noc a oči modré jako obloha bez mraků. Ústa byla plná a usměvavá. Kráčela rovně a vzpřímeně. Její pas byl štíhlý a oblečena byla v černém triku které nebylo vidět přes tmavě zelený plášť halící její postavu. Kalhoty měly barvu hnědou a boty měly barvu stejnou jako kalhoty a vyrobeny z jemné kůže zajišťovali, že nebude slyšet.
Na kalhotách měla připevněný opasek na kterém byly dvě hnědé, ošoupané pochvy v nichž se nacházeli dvě ostré a stejně dlouhé dýky které se dokázali při správném použití a boji stát prodloužením jejich paží.Cíl její cesty Upíří hora v níž se každých dvanáct let scházel celý upíří klan byl přímo před ní. Také ona patřila k dětem noci a to dokazovali jizvičky na bříškách prstů jež měl každý upír nebo vampýr.
Slyšela jak z hory vytékají vody které jí procházeli, hora byla prošpikována mnoha chodbami. Zadívala se před sebe a viděla jeden z mnoha vstupů do hory ke kterému se vydala a vstoupila do něj. Prošla několika chodbami které vedly k branám jimiž se vstupovalo do hory.
Došla k jedné z mnoha bran v hoře a zabušila na ní. Ven vyšel upír v zeleném se zvednutým kopím v ruce. ,,Hlaste se u brány,´´ vyštěkl a čekal na odpověď.
,,Jsem Ariana Darksy a přišla jsem na radu,´´ odpověděla.
,,Arianu Darksy vpouštíme na radu,´´ řekl a ustoupil stranou aby mohla projít do uvítací síně Osky Velma. Mezitím u jiné brány vpouštěl jiný strážný do hory dva upíry, jednoho lidičku a poloupíra jménem Darren Shan jenž ani nevěděl, že jedním z dětí noci je i jeho starší sestra - jež někdy nevidí vůbec na oči - o jejíž existenci nikdy se svou mladší sestrou nevěděli.