Návrat do klanu. - kapitola 1.

9. ledna 2009 v 19:42 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu


Kapitola 1. - První setkání a staří známí
Ariana zamířila do síně Osky Velma a jakmile do oné síně vešla posadila se k jednomuze stolů. Zhruba o tři minuty později vstoupili do síně dva upíři doprovázeni lidičkou v modrém plášti a se spuštěnou kapucí takže byly dobře vidět jeho veliké zelené oči a mladým zhruba čtrnáctiletým klukem kterého Ariana typovala na poloupíra, ale nešlo jí do hlavy proč by jeden z oněch upírů které oba velmi dobře znala zasvěcoval tak mladého kluka do řad dětí noci.
Ještě chvíli je pozorovala jak usedají k jednomu ze stolů a poté se dala do jídla které tvořil netopýří vývar jež zapila vodou. Chystala se akorát odejít když se jeden z upírů zvedl a šel směrem k ní. Zastavil a rozpačitě pozdravil: ,,Zdravím Ariano.´´
,, I já tebe Gavnere kdo to s tebou přišel na letošní radu?´´ optala se jakoby nic.
,,Lartena znáš a ten lidička se jmenuje Harkat Mulds a ten chlapec je Darren Shan,´´ řekl a ještě se optal: ,, Nechceš si k nám přisednout?´´
,,Ráda,´´ odvětila
a šla s ním, k jejich stolu. ,, Ahoj Sebo,´´ řekla ještě ve stoje a tím pozdravila hlavního ubytovatele v Upíří hoře Sebu Nila.
,, Taky tě zdravím jsi stejná i po všech těch letech.´´ odpověděl a zkoumavě si upírku před sebou která kdysi byla jeho žákyní a družkou jednoho z knížat prohlížel.
,,Já vím,´´ odvětila a poté se podívala i na onoho poloupíra přičemž se zeptala kdo z nich ho zasvětil. Chvilku bylo ticho, ale pak se ozvalo ,,To já a než mi začneš říkat, že jsem to neměl dělat tak ti řeknu, že Darren je poloupír s dobrým srdcem a pro klan bude velkým přínosem.´´
,,Ty Lartene,´´ řekla s překvapením v hlase a neschopná ze sebe vydat kloudnou větu, že jejího bratra zasvětil jeden z velmi dobrých upírů co jich v hoře bylo a je.
,, Ano já tak buď naštvaná jen na mě a ne na nikoho dalšího,´´ řekl a pousmál se nad vzpomínkou, že když se vždy handrkoval se Sebou tak je ona vždy vypekla dřív než si to uvědomili a byly pak naštvaní oba dva na sebe, nevědíc že to Ariana je vždy takto dokonale vypekla.
,, Fajn já tě nechám být to potěšení se do tebe pustit nechám radši knížatům.´´
,, A to proč,´´ otázal se nevině jenže vzápětí než se mohl pohnout měl u krku dvě dýky tvořící písmeno V.
,, Proto že než by ses stačil pohnout bylo by po tobě tak laskavě neprovokuj,´´ odsekla a bylo jasně slyšet z tónu jejího hlasu že na slovo laskavě dala obrovský důraz. Kývl a radši mlčel nechtěl se s ní hádat teď když ji znovu po několika letech viděl, protože tušil že kdyby chtěla tak ho mohla zabít a nikdo by nestačil zasáhnout. Mladý poloupír ohromeně zíral na upírku jež zasunula své dýky do pochev s úžasem a snažil se nevnímat, že mu při pohledu na ni rudnou tváře. Upřeně ji sledoval, její pohyby, její tvář cítil při pohledu na ní jak mu srdce buší velkou rychlostí a při pohledu do jejích očí se celý rozechvěl. Z jejího pozorování ho vytrhl až pohlavek pana Hroozleyho.
,, S vaším dovolením pánové odcházím do svého pokoje tak zatím,´´ řekla klidným hlasem někoho kdo je unavený a odešla do svého pokoje který byl vlastně menší jeskyně. Ostatní u stolu se také rozloučili a trousili se do svých pokojů. Larten a Gavner do svých a Darren s Harkatem se dohodli na společném pokoji kde Darren jakmile ulehl na závěsné lůžko zavřel oči a poddal se spánku. Ariana hned tak na svém závěsném lůžku nespala, ale přemýšlela co bude jestli se Darren dozví že má starší sestru.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama