Návrat do klanu - kapitola 2.

9. ledna 2009 v 19:46 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu

Kapitola 2. - souboj a nesmazatelný vztah

Když se ráno, a nebo večer Ariana probudila v závěsném lůžku cítila se plná energie, sice stále nevěděla jak říct Darrenovi, že má sestru ale to se rozhodla nechat na vhodnější dobu. Ten lidička Harkat totiž přinesl knížatům poselství od Osmonda Sudda o povstání pána vampírů jenž prý poté co bude mít dostatečnou moc povede vampíry do boje proti upírům a vyhladí je do posledního. Všichni upíři byly kvůli tomu rozrušení a Harkata vyslýchali v Knížecí síni knížata a upíří generalita kterou tvořili generálové jako například Gavner Zurč.
Ariana jako každý upír věděla, že lidičkové by správně neměli mluvit a tak ji to také překvapovalo. Po chvilince přemýšlení v závěsném lůžku se rozhodla vylézt a oblékla si hnědé triko a k němu tmavě modré kalhoty, opasek s dýkami si nechala v pokoji a zamířila do síně Perty vin Grahla sloužící jako koupelny i když to spíš byly vodopády s vodou studenou jako led.

Když se vynořila z vodopádu tak rychle nahmátla dva tlusté, hřejivé ručníky které byli pichlavé a zamotala se do nich. O chvilku později vyšla ven z vodopádů ve svém oblečení a vydala se do jedné ze tří síní her kde upíři různě bojovali mezi sebou. Ariana nevěděla kolik upírů ještě musí přijít ale už se předem těšila na Svátek nemrtvých jelikož to mezi sebou mohli upíři měřit síly bez toho aby na ně někdo dohlížel ať už mistři her nebo generálové s knížaty a v ony tři dny Svátku se také nemohli vykonávat obvyklé povinnosti.
Rozhlédla se kolem a vydala se ke kladinám, na kterých upíři bojovali holemi a snažili se jeden druhého schodit dolů. Došla tam akorát ve chvíli kdy Arra Plachetová černovlasá upírka se zelenýma očima z kladin schodila pět upírů, Arra jako jedna z mála upírek bojovala se zbraněmi i proti mužům.
Arra s Arianou byly staré kamarádky a vždy když měli obě čas tak si dali cvičný souboj na kladinách jež často končil nerozhodně jelikož byly obě stejně dobré bojovnice.
,, Ahoj Arro dlouho jsme se neviděli, dáme cvičný boj,´´ navrhla nevině Ariana a čekala co Arra odpoví, nemusela čekat dlouho jenže se jí najednou zatmělo před očima. Nikdo o její nemoci nevěděl takže se s tím prala sama a právě tato oční choroba stála za tím, proč se rozešla se svým druhem. Tušila totiž, že se její oční nemoc může kdykoliv projevit. Proto ona ukončila vztah se svým druhem.
Arra kývla hlavou na pozdrav a vyskočila na kladiny, kde roztočila hůl nad hlavou a trpělivě čekala až si Ariana vybere hůl.
Ariana si vybírala hůl jen podle hmatu, když najednou ucítila jednu jež, musela být jak tušila velmi dobrá na boj i když jen cvičný. Vzala ji do ruky, a jelikož se jí zalíbila tak si ji vzala a potom vyskočila na kladiny a zkoušela je jemnou a zároveň rychlou chůzí. Najednou přestala chodit a otočila se směrem k Ařře načež udělala krok dopředu a holí zaútočila na Ařřin levý bok. Arra ránu odrazila a sama švihla rychle holí tak že by to člověk nestačil sledovat k Arinině boku. Ari rychle přeskočila na vedlejší kladinu čímž se vyhnula ráně a sama zároveň zasadila ránu k Ařřinině paži. Arra se nestihla vyhnout, takže ji rána udeřila plnou silou. Ari udělala rychlou otočku a v nestřežené chvíli kdy Arram nedávala pozor ji její hůl, vyrazila z rukou. Hůl se odkutálela z kladin na zem a zůstala tam ležet. Ari rychle přiložila svou hůl k Ařřině krku a zeptala se: ,, Vzdáváš se?´´
,, Já nikdy zapomínáš, jaká jsem,´´ odsekla Arra a než stihla Ari zareagovat tak ucítila, že ji Arra jemně kopla do kolene což způsobilo ztrátu rovnováhy, toho Arra využila a rukama vykroutila z Arina sevření hůl jíž okamžitě stejně starou upírku poslala na zem. Seskočila z kladin a natáhla k Ari ruku. Přijala ji a zatímco vstávala řekla: ,, Jsi pořád stejně dobrá.´´
.. Však ty taky,´´ odpověděla Arra a jemně do Ari drkla, aby se podívala ke vchodu. Zadívala se tam a ztuhla jako by do ní uhodilo. U vchodu stál jeden z upířích knížat jménem Mika ver Leth. Arianin bývalý druh s vlasy černými jako uhel a očima, jež byly také černé a jejich pohled se dokázal z chladného a ostrého změnit na jemný a laskavý během chvilky. Oblečení bylo také černé. Věnoval jí jeden jediný pohled z očí do očí a pak se otočil a okamžitě odešel.
Arra se podívala na Ari jež stále pozorovala vchod. ,, Máš to těžký Ariano to já mít za druha jednoho z knížat tak bych to nevydržela.´´
,, No vidíš chtěla jsem se tě zeptat, ale úplně jsem na to zapomněla co ty a Larten jste pořád druh a družka?´´
,,Ne už nejsme vyprchal nám svazek a ani jeden jsme další vzájemné soužití na dobu neurčitou nechtěli.´´
řekla a Ariana v jejím hlase poznala náznak zklamání a smutku tak se omluvila, že už půjde koneckonců věděla že brzy budou muset knížata rozhodnout o osudu jejího bratra. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama