Ndk 10

21. ledna 2009 v 19:30 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu
Kapitola 10. - boj a slib
Svátek Nemrtvých na, který se těšili všichni upíři měl nastat tuto noc a trvat tři dny. Ariana se spolu s ostatními upíry shromáždila v jedné ze síní, v které měl Svátek začít. Jedině v tyto dny Svátku mohli knížata opouštět síň na vrcholku hory. Podívala se směrem, kde stála knížata a kývla hlavou na pozdrav Mikovi, jež jí pozdrav opětoval, ale viděla ještě, jak naznačil hlavou aby se podívala doleva, kdo tam je.
Podívala se, jenže v tu chvíli by se v ní krve nedořezal a ona se začala snažit, aby ji Darren neviděl. Od toho kdy mu řekla pravdu se oba tomu druhému, vyhýbali a snažili se, na sebe ani jednou nenarazit. Což se jim oběma do dneška dost dobře dařilo.
Povzdechla si a zamířila směrem k němu, snažíc se, aby nebyla poznat a vidět její nervozita.
Vyšel jí vstříc, a jakmile stáli vedle sebe, začali potichu a hlavně tak, aby se přes randál ostatních upírů slyšeli mluvit.
,,Darrene já se omlouvám, měla jsem ti to říct hned a.…, " nedomluvila, neboť ji přerušil.
,,To já se omlouvám, neměl jsem naléhat a snažit se získat tvou náklonnost sestřičko." Řekl a Ariana jasně slyšela v jeho hlase jak moc toho lituje a jakmile mu na to chtěla něco odpovědět, nemohla. Oficiálně začínal Svátek Nemrtvých a knížata pronášela svou řeč. Jakmile skončila, upíři se rozeběhli jako divocí do všech tří siní her, kde začali hry. Mnoho z nich ovšem začalo zápasit ještě před síněmi a rozumnější upíři je od sebe odtrhávali.
Ariana se rozhlížela, jestli někde nezahlédne Miku a po chvilce ho konečně uviděla. Šel směrem do jedné ze tří síní. Odpojila se od Darrena a vydala se za Mikou. Přišla do síně akorát, aby viděla, že jde na kladiny proti jednomu upírovi. Sledovala jeho boj a stejně jako většina upírů věděla velmi dobře, že Mika vyhraje.
Když boj skončil, oba upíři, chtěli jít z kladin dolů, když si Mika všiml Ariany. Ta okamžitě zamířila k východu, věděla, co bude následovat a to velice dobře. Nestihla být, ale rychlejší než Mika. Zřetelně slyšela jeho slova, když říkal, že pokud ho vyzve nějaká upírka a on prohraje bude si moct ta jež ho porazí cokoli přát a pokud on vyhraje ta upírka ho musí políbit před celým klanem.
,,Ať mi Charna střeva sežere," zaklela a otočila se, přičemž si do ruky cestou vzala nějakou hůl a vyrazila směrem ke kladinám. Před očima se jí stmívalo, ale ona chtěla Miku porazit a věděla sama proč. Chtěla mu dokázat, že jako jeho družka má právo bojovat a nestát stranou od bitev a taky z osobního důvodu se s ním chtěla utkat, protože nechtěla, aby ho před klanem líbala nějaká jiná upírka, pokud on vyhraje.
Proklestila si cestu davem přihlížejících a vyskočila na kladiny. Mika se jí podíval na krátkou chvíli do očí, aby se ujistil, že Ariana vidí, jenže potichu zaklel. Její pohled směřoval úplně jinam. Poznal, že ona nevidí. Doufal, že na kladiny proti němu nepůjde ona, jenže tak nějak věděl, že ona to dělá, aby nejen jemu ale i sobě ukázala, že za něco stojí. Rozběhla se a holí mu mířila na hlavu. Uhnul a oplatil jí ránu. Ani jeden nevnímal moře upířích hlav pod nimi, soustředili se jen na toho druhého, bez přerušení. Když se k sobě znovu jedním výpadem dostali Mika se rychle, aby si toho nikdo nevšiml, zeptal:,,Proč si chceš něco dokazovat, víš, že mě nic dokazovat nemusíš."
,,Tobě ne, ale sobě to musím dokázat," odsekla a soustředila se na další výpad, odrazila jeho ránu, jež jen o kousek minula pravou nohu. Oplatila mu tím, že se snažila zatlačit ho svými úhybnými manévry a tím, že mu mířila na nohy, ruce a mnohokrát i na hlavu do obranného postavení, aby nemohl oplácet rány.
Nakonec se jí to podařilo jedním velmi dobrým manévrem. Zabočila na pravou stranu a chvilku to vypadalo, jakoby ztratila rovnováhu. Mika téhle šance využil, jenže nepočítal s tím, že přeskočí na vedlejší kladinu a zasáhne ho do paty, čímž ho do obranné pozice skoro dostane. Jenže než se stihl vzpamatovat tak ho ještě praštila holí. Ke všemu ho ještě jedním šikovným podstrčením hole zchodila z kladin.
,,Co si budeš přát?," otázal se, jakmile byla dole.
,,To co si říkal ty, když vyhraješ." Odpověděla a sladce se usmála.
,,Tak dobrá," řekl a usmál se.
Všechny tři večery se konal ples. Ariana vždy tančila buď s Mikou, nebo zkoušela tančit s Darrenem se slovy, že by se mu to mohlo jednou hodit.
Nadešel poslední večer a Mika musel splnit to, co slíbil. Postavil se před celým klanem a řekl:,, Jedné upírce jsem dal slib a ten musím splnit před celým klanem."
Ariana k němu přešla, když ji kývnutím naznačil, aby předstoupila.
Celý klan byl velmi překvapen, že tento slib dal kníže své bývalé družce a mnohem vykulenější byli, když ji Mika před celým klanem políbil. V tu chvíli začali všichni pískat a radovat se, už dlouhou dobu věděli, že se kníže a jeho bývalá družka k sobě vrátili. Jen čekali na nějaký důkaz a ten se jim teď dostal.
Nejšťastnější z upírů byl Darren, byl šťastný z toho, že jeho sestra má druha, kterému může věřit, i když ho on sám nemusí. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama