Ndk 6

21. ledna 2009 v 19:05 | Sarah |  Návrat do klanu
Návrat do klanu

Kapitola 6. - hádka a vylosování první zkoušky

Chvilku po rozhodnutí knížat ohledně poloupíra Darrena Shana se síň začala pozvolna vyprazdňovat. Nakonec zůstala na místě sedět jen Ariana a jeden ze tří knížat jež měl službu v síni - Mika. Zvedl se ze svého místa jakmile se zavřeli dveře za posledním upírem a přešel k místu kde seděla. ,, Já chci se ti omluvit, neměl jsem….´´ chtěl doříct ale nedořekl, přerušila ho.
,,Neměl jsi co, odsoudit mého bratra k těm prokletým zkouškám při kterých může i zemřít,´´ řekla hlasem z něhož kapal vztek. ,,Ani neví co se stane pokud neprojde nebo při nich nezemře, neví, že ho odvedou do síně smrti a spustí ho na ty zpropadené kůly.´´
Chtěl jí na to něco odpovědět, ale slova mu uvízla v hrdle, věděl, že ona má pravdu. ,,Víš já myslela, že by jsem tvou nabídku k novému začátku přijala, jenže bude lepší počkat až jak Darren zvládne zkoušky.´´
,, S tím souhlasím, ale měl by vědět, že má starší sestru,´´ odvážil se říct.
,, Já vím, jenže není správná doba abych mu to řekla a doufám, že bude mít právo na přípravný odklad.´´
,, Ano to právo mít bude, protože je mladý takže ještě k odkladu mu ulehčíme i tím, že vyřadíme nějaké z těžších zkoušek.
,, Tak dobrá Miko měla bych už jít,´´ řekla, ale než odešla přešla k němu a dala mu polibek jež působil jen jako lehké otření motýlích křídel.
Ještě několik minut zíral na dveře do a ze síně jimiž odešla, jenže pak si povzdychl a vrátil se na své místo.
Ariana procházela chodbami a došla až do síně Chledona Lurta kde zrovna Darrenovi vysvětlovali Kurda s Gavnerem co se stane pokud při zkouškách nezemře.
K večeru šlo několik upírů do knížecí síně aby si Darren vylosoval svou první zkoušku. Strážný zatřásl váčkem a Darren vsunul ruku dovnitř a potom vytáhl jednu ze zkoušek. ,,Číslo čtrnáct,´´ řekl jeden ze strážných a dodal nahlas ,,Vodní bludiště.´´ Ariana se po tomto usmála na začátek to byla jedna z lehkých zkoušek.
Poté odešla spolu s několika upíry kromě generálů ze síně a vydala se do svého pokoje, doufajíc, že Darren u zkoušky nebude zmatkovat aby se neutopil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama