Ndk - kapitola 4.

9. ledna 2009 v 19:48 | Sarah |  Návrat do klanu


Návrat do klanu

Tato kapitolka se mi psala nejhůře a proto sem dávám svým přátelům a své rodině něco přičemž se kapitola bude zdát lepší , ale jak pro které osoby.

Kapitola 4. - Srážka, vzpomínky, omluva a nabídka

Jakmile Ariana vyšla, ze síně her cítila, že uvnitř ní stále doutná vztek. Věděla, že by se měla zklidnit, proto se zhluboka nadechla a vydechla, pomohlo to. Oddychla si a vydala se směrem ke svému pokoji, jenže jakmile zahýbala za roh ucítila náraz a nestihla uhnout ani díky upíří mrštnosti, ale pak už viděla jen tmu. Nevěděla, že ten kdo jí srazil ji okamžitě zvedl do náručí a běžel s ní chodbami, aby našel léčitele. Velmi dobře věděl, že je kvůli němu ona v bezvědomí. Nepomohlo mu ani když ji jemně a maličko štípl do ruky. Zabočil tryskem za další roh a vyhýbal se v běhu ostatním, aby je nesrazil. Konečně doběhl před jedny dveře a rychle vešel. Upíři v pláštích na něho překvapeně pohlédli, jenže jakmile uviděli postavu v jeho náručí okamžitě mu řekli aby ji položil na lůžko a začali s jejím ošetřováním
Jeden z upírů se odvážil zeptat co se stalo, odpověděl, že se zrovna okolo jejího pokoje vracel do knížecí síně a jakmile se chystal zabočit tak se oba srazili a Ariana ztratila vědomí.
,, Je dobře, že jste neztratil hlavu aspoň vy pane,´´ odvážil se říct jeden upír jenže jakmile si uvědomil co pronesl za slova zarazil se a vyšlo z něj jen ,,Já…omlouvám se,´´ řekl čekaje, že mu na to kníže něco odpoví, ale jakmile se na knížete podívali, všimli si, že je duchem nepřítomný. Náš kníže byl mezitím ztracen ve vzpomínkách na to jak ji poprvé uviděl.

Seba Nil šel knížatům představit svou zasvěcenou pomocnici. Všichni upíři i sami knížata na ni byli zvědaví, jenže když jí nabídli, aby podstoupila zkoušky smrti nebála se a podstoupila je na výbornou splnila všech pět akorát na mále měla u zkoušky v síni plamenů.Když ji dokončila nemohla ani vyjít ven a na těle měla popáleniny druhého stupně, ale z toho se nakonec dostala. Pět let po zkouškách ji požádal zdali by
se stala jeho družkou. Tehdy byla hodně
překvapená, i když věděla, že to může čekat. Koneckonců znali se už pět let takže, skoro každý čekal kdy k tomu, že jí kníže nabídne vzájemné soužití. Tehdy mu řekla i její pravé příjmení a taky to že má bratra a on slíbil, že si to nechá pro sebe.

Pousmál se i po těch letech si to pro sebe nechal. Po zhruba půl hodině mu léčitelé řekli, že bude v pořádku. Oddychl si a poté jim poděkoval a řekl, že se za ní ještě zastaví. Jakmile odešel řekl jeden z léčitelů:,, Musí to pro něj být těžké být kníže a ještě ke všemu pořád něco cítit ke své bývalé družce.´´
,, To ano nechtěl bych být v jeho kůži,´´ odvětil další a potom se podívali na ženu na lůžku a začali pokračovat v práci.
Onen upír šel mezitím chodbami a ven z hory, venku byla tma, takže tam mohl být bez obav ze slunce. Nebyl tak pošetilí jako další kníže, jež se jmenoval Vandža Pochod a měl zelené vlasy, aby se vystavoval slunci. Sešel dolů z boku hory a vydal se na malou mýtinu kterou poblíž hory znal. Rostly tam všelijaké druhy rostlin mezi nimi i divoké růže, jež upíři rádi dávali upírkám jako omluvu nebo jako prostý dárek, jež vyjadřoval rozhodně víc než jejich činy a ke všemu je měli rádi i pro jejich modrou barvu.
Upír jednu utrhl a vydal se pomocí upíří vlastnosti nazývané míhání do hory aby tam byl rychleji. Jakmile doběhl akorát začínalo svítat a on se vydal k pokoji, kam léčitelé uložili Arianu aby, se zotavila. Ale ještě než vyrazil do pokoje, kam ji uložili vydal se do svého a na stole našel, to co hledal, řetízek s orlem jež rozpínal svá křídla.
Když tam došel tak spala. Položil růži na stolek jež byl v pokoji a přidal k ní i dopis, poté odešel nechtěl aby se vzbudila a viděla ho tam.
Probudila se zhruba po půl hodině, co odešel. ,,Kde to jsem a co se stalo?´´ pomyslela si jenže potom se pomalu rozpomněla co se stalo. Rozhlédla se po pokoji, kde byla a pohled jí padl na modrou růži, u níž byl přiložen kromě dopisu i stříbrný řetízek na němž se skvělo její oblíbené stvoření, orel. Poté natáhla ruku a rozdělala dopis. Stálo v něm:

,,Jestliže, čteš tyto řádky tak bych se ti chtěl omluvit za to, co se mezi námi stalo tehdy a také za to sražení. Byl bych rád, pokud bys přijala tuto růži na důkaz omluvy a řetízek s orlem jako dárek, jímž chci stejně jako růží vyjádřit víc činy než slovy a proto tě chci požádat zda by jsi nepřijala nabídku na nový začátek našeho společného života po tolika letech,´´

S upřímnou láskou
Mika ver Leth

Pousmála se a přivoněla k růži, poté se dotkla řetízku s orlem a nasadila si ho na krk. Byla rozhodnuta jeho nabídku k novému začátku přijmout jenže ještě předtím musela knížata rozhodnout o Darrenově osudu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anýýýý anýýýý | 4. března 2009 v 15:08 | Reagovat

rozena spisovatelka leni take moc pekna(ta kapitola)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama