Ndk - kapitola 5.

9. ledna 2009 v 20:46 | Sarah |  Návrat do klanu

Návrat do klanu

Kapitola 5. - trest: zkoušky smrti
Ariana ještě den ležela, ale pak začala zase chodit a procházet se po hoře. Další den museli, ale všichni upíři co jich v hoře bylo do knížecí síně jež se nacházela pod vrcholem hory rozhodnout o osudu mladého poloupíra Darrena Shana. Prošla několika chodbami před síní a všimla si upírů v zeleném, kteří vždy všechny upíry prohlédli, jestli u sebe nemají nějaké zbraně, jež se do knížecí síně směli nosit jen u uvedení nějakého z upírů do knížecí funkce.
Povzdechla si tato opatření byla spíš ze zvyku než bezpečnosti. Podívala se před sebe byla už u vchodu do dómu. Věděla jako všichni upíři, že dóm postavili lidičkové potom co se od upírů odtrhli vampýři. Tehdy prý přišel za upíry pan Sudd křestním jménem Osmond a věnoval upírům dary. Dóm z neznámého materiálu, jímž neproniklo nic a kámen krve, díky němuž mohli upíři najít kohokoliv ze svého klanu.
Ariana po chvilce vešla dovnitř, a ačkoliv by skoro každý čekal, že v bílém dómu bude tma bylo tam až nepřirozené světlo, jež vycházelo ze zdí. V dómu byli lavice v kruhu a uprostřed byli na jakési platformě čtyři trůny. Z nich však jen na třech seděli knížata pro případ, že by se ostatním něco stalo, byl vždy jeden z knížat mimo horu. Ariana se šla posadit do třetí řady vepředu. Upíři zde seděli podle svých postavení. Řadový upíři vzadu a generálové vždy sedávali vepředu. Ariana se posadila zprava vedle Gavnera a jakmile dosedla, tak se akorát posadili i Darren s Lartenem.

Jenže moc dlouho neposeděli, jeden ze strážných u knížat zabouchal holí do země aby zjednal pořádek a zavolal je jmény:,,Lartene Hroozley,´´ ,,Darrene Shane.´´
Byl čas, aby předstoupili před knížata.
Jeden z knížat měl šedivé vlasy a oči modré jako vodu. Chybělo mu jedno ucho a byl to vůbec nejstarší žijící upír v hoře, jemuž bylo přes osm set let a jmenoval se Paris Nebess.
Druhý byl holohlavý, po stranách hlavy měl vytetované šipky a nejvíce z upírů nenáviděl vampýry, protože jednou jeden z vampýrů zabil jeho družku. Jeho jméno bylo Šíp.
Třetí kníže byl nám známý Mika ver Leth a čtvrtý jménem Vandža Pochod byl mimo horu.
Oba k nim přešli a Mika si prohlížel Arianina bratra, zjišťoval, že moc velký dojem na něj poloupír nedělá. Snažil se to hlavně nedat najevo, protože věděl, že ona je v síni také. Mika po chvilce rozhovoru s Lartenem a Darrenem řekl:,,Navrhuji aby chlapec prošel Prověřením.´´
Paris a Šíp se na chvilku zamysleli ale pak oba souhlasili. Mika se mezitím snažil pohlédnout na Arianu, jenže věděl, že ona se jeho pohledu po tomhle vyhýbá záměrně. Ariana seděla jako opařená neschopná se pohnout, upír jehož nabídku chystala přijmout totiž jejímu bratrovi uložil za trest Prověření. Ariana věděla, že pokud její bratr selže a nezemře při tom tak bude odveden do síně smrti kde bude zavěšen do klece nad kůly na něž bude spouštěn dokud nezemře.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anýýýý anýýýý | 6. února 2009 v 20:08 | Reagovat

kraasaaaaaaa krasaaaa kraaaasaaaaaa

2 anýýýý anýýýý | 4. března 2009 v 15:16 | Reagovat

pekny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama