Tajemství krve - kapitola 6.

27. května 2009 v 20:53 | Sarah |  Tajemství krve

Kapitola 6. - Vše bude dobré
Dny a měsíce pomalu plynuli a pomalu nadcházelo léto. Dny se prodlužovali, ale mnoho dnů bylo zataženo a pršelo. Charlotte tedy mohla klidně vycházet a nic se jí nestalo. Jednoho dne se potulovala po Dublinu. Na město se snášela noc jako chladná, tajemná pokrývka.
Pomalu zašla do jedné z tmavších uliček. Najednou uslyšela křik. Rychle se vydala tam, odkud slyšela křik vycházet.

Běžela, jak mohla nejrychleji. Doběhla, ale pozdě. Rychle poklekla k dívce, u které rychle spatřila zřetelnou ztrátu krve. Rychle ji převrátila a snažila se najít kde má zranění. Uviděla ho okamžitě. Dvě malinké jizvičky, z kterých tekly pramínky jasně červené krve.
Okamžitě je poznala. Stopy po upířích zubech.
Po zubech, které přinášejí smrt. Smrt bez bolesti. Smrt jako tiché zašeptání. Rychle odtrhla kus látky ze svého pláště a přiložila ho k ranám.
"Vydrž," řekla tiše k dívce. "Všechno bude dobré," dodala, ale věděla, že nebude. Umírala. To věděla. Umírala a ona nemohla nic dělat. Zničila někomu život. Znovu. Nemohla tomu zabránit.
Věděla, že je jen jedna záchrana pro tu dívku. Záchrana, kterou ona ještě nikdy nezkoušela.
Teď musela, ale co nejrychleji jednat. Jemně dívce pootevřela ústa.
Mezitím se co nejrychleji kousnula svými upířími zuby do prstu a nechala z něj stéci svou krev do dívčiných rtů.
V její krvi a to nevěděla proč, byla obsažena nějaká látka. Něco co mohlo lidi zachránit, ale za strašlivou cenu. Za cenu toho, že prolije nejen svou krev, ale také za cenu, že nebude žít navěky a její život se s každou vyplýtvanou kapkou bude snižovat. Dokud nezemře nebo se nenapije lidské krve.
Nedbala na to, že krev jí z prstu stále teče. Myslela hlavně na tu dívku. Rychle ji zvedla a odnášela do svého domu.
Jakmile otevřela, dveře odešla dívku uložit do pokoje pro hosty. Seděla u ní celou noc a přestávala postupně slyšet tlukot jejího srdce. Nedbala, ale na svou ránu.
Když vyšlo, slunce byla už oslabená. Vydala se do pracovny. Zasedla ke stolu a připravila si čistý papír a kalamář s brkem. Musela té dívce zanechat nějaké vysvětlení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tara tara | Web | 29. května 2009 v 10:22 | Reagovat

Juj zajumavé.. opravdu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama