Tajemství krve - kapitola 1.

27. května 2009 v 17:04 | Sarah |  Tajemství krve
Kapitola 1. - Skrývané tajemství
Irsko nebo také přezdívkou "Smaragdový ostrov". Ostrov rozkládající se v severozápadní části Evropy. Sousedící s Velkou Británií. Lesy, louky a hornatá krajina poskytující krásný výhled. Na východě a jihovýchodě se rozkládá hrabství Leinster s hlavním městem Dublinem av něm žije hlavní hrdinka.
Devatenácté století. Doba šatů, plesů a krinolín. Šlechtičny chodívají na plesy. Jen jedna dívka se jich straní a raději tráví čas v přírodě nebo na panském sídle své šlechtické rodiny.
Tou dívkou byla Charlotte de Morlay. Jediná dcera hlavní větve rodu Morlayů. Blížila se pomalu k věku sedmnácti let.
Měla rusovlasé, kratší vlasy než bylo zvykem u jejích vrstevnic. Oči měla hnědé a bystré.
Její rodiče jí už pomalu začínali nařizovat, aby si vybrala ženicha. Ale ona se vdávat nechtěla a i kdyby chtěla tak jedině za toho, kdo by si získal její srdce a miloval ji pravou, upřímnou láskou.

Často ležela v knihách, ale jednoho dne z jedné knihy vypadl dopis.
Zvedla ho a otevřela. Stálo v něm:


"Pro budoucí potomky rodu de Morlay.

Já, zakladatel rodu Nicholas de Morlay mám povinnost předat všem svým potomkům, ať už jsou z hlavní či vedlejší větve rodiny tajemství, jež jsem dlouho střežil a nejenom já. Střežili ho všichni, u koho se projevili příznaky. Můj čas se však krátí.
Proto tedy přejdu k věci. Ty kdo jsi tento dopis objevil, objevil jsi i dlouho skrývané tajemství. Rod de Morlay byl kdysi odměněn za svou pohostinností a štědrost. Ne však něčím neužitečným. Tato věc nebo spíše prokletí pomohlo převelice našemu rodu k vzestupu z prachu a vyneslo ho do slávy a blahobytu.
Nikdo z Nás však již nikdy nesměl na sluneční světlo. Toto prokletí se nedá zlomit. Nikdy. Nehledej tedy na něj potomku větve de Morlay lék či pomoc. Nikdo Ti neuvěří. Skrývej toto tajemství a nikdy ho nesvěř ani nejbližšímu příteli. Skrývej tajemství našeho rodu…Rodu upírů."
Nicholas de Morlay, zakladatel rodu de Morlay a první upír z tohoto rodu

Charlotte spatřila pod dopisem erb. Harfu obklopenou třemi okvětními lístky růže na modrém poli.
Znak rodu de Morlay již po generace. Věděla, co musí udělat a také to, že její rodiče ji po tomto nebudou již více považovat za svou dceru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tara Tara | Web | 29. května 2009 v 9:30 | Reagovat

Opravdu zajimavé, povídka začínáí opravdu slibně a líbí s emi víc neš NDK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama