Tajemství krve - kapitola 5.

27. května 2009 v 20:51 | Sarah |  Tajemství krve
Kapitola 5. - Náhrobek
Od té doby co poprvé omylem zabila, nevycházela. Uplynuli dva týdny a ona stále zůstávala ve skladišti, které už začínalo mít rysy pravého domova. Skoro veškerý nábytek už stál na svých místech. Jednoho dne k večeru se šla opět podívat do města. Trénovala své sebeovládání tak, aby ji už její upírská druhá stránka žíznící po krvi nemohla ovládnout a ona znovu nezabila.
Díky tomu, že měla, srdce cítila vinu za to, že zabila. Vinu a smutek za zmaření lidského života.
Pohybovala se ve stínech. Tak, aby viděla, ale zároveň i tak, aby nemohla případně nikomu ublížit.
Nikdo zde nebyl.
Náhle se zastavila, když si všimla povědomého erbu. Erbu svého rodu, který byl na náhrobku za Dublinem. Nevěděla, že je už pryč od Dublinu.
Vyčkala a po rozhlédnutí vyrazila. Podívat se co se na náhrobku píše. Tady nikdy nebyla. Zastavila a pohlédla na písmo, na náhrobku, který zakrývala látka. Bylo tam psáno:
"Na památku, Felixe de Morlay, jež zemřel v boji proti Sasům. Ať jeho duše odpočívá v pokoji, stejně jako duše jeho dcery. Navěky."

Pod tímto si Charlotte všimla, že je psáno malým drobným písmem ještě něco. Sklonila hlavu a přečetla ta slova. Po tváři jí poté stekla slza.
Stálo tam: "Nechť navěky spočívá dcera Felixe de Morlay, spolu se svým otcem. Na památku první paní panství de Morlay. Charlotte de Morlay - Seren."

První paní panství. Charlotte se smutně pousmála. Tušila, že její jmenovkyně byla stejná jako ona. Upírka a ke všemu první z žen v rodu, u kterých se prokletí projevilo.
Sklonila uctivě hlavu a poté se otočila k odchodu. Hlavní pro ni, ale bylo, že nikdo nezjistil, že je ten mladík mrtvý. Ale i kdyby zjistili, nepřišli, by na to kdo to udělal. Do města se dostala tak, že přelezla zeď.
Nikdo ji naštěstí neviděl a tak se dostala v pořádku až domů. Vzpomínala na své rodiče. Na to kdyby jim řekla, čím se stala. Jenže to ona nemohla. Hlavně také věděla, že kdyby neodešla, mohla je oba klidně zabít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tara Tara | Web | 29. května 2009 v 9:39 | Reagovat

první část s emi líbí :) ale ten konec nejdřív jsem pořádně nepochopila co to má znamenat. a musela sjem si to přečíst cca třikrát aby to boji hlavince docvaklo
ale jinak se klaním ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama