Ztracená láska - kapitola 4

30. srpna 2009 v 20:11 | Sarah |  Ztracená láska
Kapitola 4 - Původ

V jeskyni přespali a ráno se vydali dále. Catti s Wulfgarem se sice divili proč má Catherine na hlavě kápi a nesundá si ji. Catherine jim na to řekla jen, že je to její věc a oni se do toho nemají míchat. Oba tedy rozmrzele pokrčili rameny a dále se nevyptávali. Krajina kolem nich rychle ubíhala a ani se nenadáli a stáli před jedním z mnoha tajných a střežených vchodů do komplexu Mitrilové síně.
Před komplexem se od nich oddělila Catti s tím, že si musí něco zařídit a požádala Wulfgara zda by Catherine neprovedl. Souhlasil. Jakmile se dveře, otevřeli, vjeli dovnitř, kde sesedli. Dál už museli po svých.


Catherine to nevadilo. Mohla se tak rozhlédnout po místě, o kterém toho mnoho slyšela ve Stříbroluní. Pravou ruku si dala pod plášť, kde měla na jeho vnitřní straně několik kapes. Nahmatala tu, kterou chtěla a jemně si oddechla. Dopis byl stále na svém místě.
Druhou rukou si stáhla kápi více do týla. Nechtěla, aby někdo, zjistil kdo je. Věděla, ale že jinou možnost než se představit králi Bruenorovi mít nebude, pokud ji bude chtít nechat zabít za její původ.
Catti se k nim poté přidala na jedné z cest. Zamířili tedy do síně, ze které Bruenor vládl a udílel rozkazy. Zastavili se před síní a Catti dala Catherine ruku na rameno. Byl to letmý dotyk, ale způsobil téměř okamžitě, že se Catherine uklidnila. Vděčně se, zpod kápě usmála.
Vstoupili.
Catherine upírala zrak na krále Bruenora takže si ani nevšimla postavy, jež stála blízko krále. Postavy, která odhalovala svůj původ všem okolo, a nikomu to nevadilo. Nikomu nevadilo, že s nimi žije temný elf. Legendární Drizzt Do´Urden.
Catti a Wulfgar se šli přivítat se svým přítelem a od Catherine se odpojili. Stáli však blízko, aby jí mohli přijít na pomoc.
Catherine pomalu došla před trpaslíka a poklonila se. Poté řekla:"Králi Bruenore, má paní Lady Alustriel ze Stříbroluní Vám posílá dopis a přeje Vám a vašim blízkým dlouhý a radostný život."
Bruenor přikývl a počkal, než mu Catherine podá dopis. Catherine byla v tuto chvíli ráda za své hnědé rukavice, díky kterým nemohli poznat kdo je. Bruenor zatím rozlomil voskovou pečeť na dopise - poté co mu ho podala - a začal potichu číst. Když dočetl, řekl jen:"Vyřiďte Lady Alustriel mé pozdravy Catherine Baenre."
Catherine byla v tu chvíli zmatená. Nevěděla, co se v dopise píše. Kdyby to věděla, nesouhlasila by s tím, že dopis doručí. V myšlenkách téměř okamžitě proklela svou vládkyni.
Na venek však jen přikývla a otočila se s úmyslem odejít pryč a nikdy se sem už nevrátit. Zarazil ji, ale zvuk kovu. Otočila se a ruce jí automaticky sjeli k jejím scimitarům. Okamžitě je vytáhla. Akorát včas. Včas, aby zarazila útok, který by nemusela přežít. Místo na zbraně, ale upřela pohled na toho, kdo na ní zaútočil. Překvapením se jí málem zatočila hlava. Když sledovala, jeho pohyby přišel jí nádherný. Jako lovící panter a přitom mírný jako sokol. Nechtěl ji zabít. Chtěl ji jen vyslechnout. Nemohl pochopit, co dělá drowka z rodu Baenre na povrchu. Tak daleko od Temných říší.
Catherine se jen pousmála zpod kápě jeho dedukcím. Doslova viděla, jak přemýšlí co by tu mohla dělat nebo chtít.
Rychle zablokovala jeho další výpad a za několik chvil se jim oběma začali, ruce míhat šílenou rychlostí až přihlížející neviděli kdo, jaký pohyb udělal. Rychle zablokovala ještě jeden výpad a pak si tiše řekla v mysli, že je čas to skončit.
Rychle udělala přemet a scimitarem mu mířila na záda. Otočil se a zablokoval ji, ale druhou rukou mu rychle přiložila scimitar k jeho hrdlu. On se, ale jenom usmál a vlastní scimitar jí přiložil k srdci.
Oba ztěžka oddechovali nakolik je boj vyčerpal. Ale nakonec od sebe odstoupili oba se stále připravenými zbraněmi, kdyby ten druhý zaútočil.
Catherine nakonec své zbraně jako první zasunula do pochev a stáhla si kápi, aby jí viděli do obličeje.
Uslyšela, tři překvapené výdechy ani se však neotočila a dále sledovala svýma hnědýma očima pohyby Drizzta Do´Urdena. Měřil si ji pohledem a své zbraně do pochev nezasunul. Nevěřil jí.
Nebyl, si ani jistý zda všechno tohle není nějaký trik.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tara Tara | Web | 30. srpna 2009 v 21:57 | Reagovat

oh poak že je to o ničem.. tohle je úžasná kapitola yeaah *-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama