Ztracená láska - Prolog

27. srpna 2009 v 17:19 | Sarah |  Ztracená láska
"Život je velkým jevištěm, kde člověk musí hráti, leč srdce někdy krvácí a tvář se musí smáti.
Věnuji všem, kteří už někdy ztratili, nebo měli zlomená srdce. "Život je jen jeden a lidé musí žít, ne se utápět v minulosti. Žít přítomností a budoucností, ale ne minulostí. Minulost uzamknout do vzpomínek, přestože je to jen rada."


Prolog

Drowové. Přirození nepřátelé trpaslíků, povrchových elfů a lidí. Všech národů. Jen dva drowové ale vlastní národ nenáviděli natolik, aby opustili podzemní město svého národa - jemuž se také říkalo temní elfové - Menzoberranzan, pod vládou ukrutné pavoučí bohyně nebo jinak také královny Lloth - a odešli žít na povrch. Postavení: v žádném drowím světě neexistuje důležitější slovo. V drowí společnosti se moc a postavení získává prostou vraždou. Kromě pavoučí královny jsou skutečnými vládkyněmi drowího světa ženy, pro něž jsou muži jen pěšáky v jejich mocenských hrách. Ale přesto dva drowové prchli; oba po třiceti letech svého života, ač byli jinak staří. První, kdo prchl, byla žena, jež i přes zákaz svého rodu vystudovala ne školu pavoučí královny pro ženy, jež se měly stát jejími nejvyššími kněžkami Arach-Tinilith, ale školu bojovníků neboli Bojovou Maghthare. Drowové mají všichni tmavou kůži a čistě bílé, dlouhé vlasy. Oči oné drowky byly mezi temnými elfy raritou. Měly i ve světle jasně hnědou jakoby oříškovou barvu. Patřila k prvnímu nejvýše postavenému rodu v Menzoberranzanu. K rodu Baenre. Byla prvorozená dcera, ale jelikož se rozhodla studovat Bojovou Magthare, její rod se jí zřekl a prvorozenou dcerou se stala její sestra Triela. Její jméno bylo Catherine. Jenže nebyla jako ostatní drowové a nejvyšší kněžky. Hnusilo se jí zabíjení a mučení, vyvražďování jiných rodů a jejich války mezi sebou, z nichž nesměl přežít jediný šlechtic a to ani děti. Když dokončila ve dvaceti šesti letech Bojovou Maghtare, na kterou nastoupila v šestnácti, rozhodla se odejít pryč. Byla odpadlík bez rodu, na kterého byla vypsána odměna. Nikdo nevěděl, že je dcera rodu Baenre. Odešla na povrch, kde ji přijali ve městě zvaném Stříbroluní, jež bylo pod vládou Lady Alustriel. U ní se vyučila umění hraničářů a poté žila ve městě.
Druhý drow byl muž. Jeho jméno bylo Drizzt. Narodil se jako třetí syn devátého rodu Do´Urden a měl být obětován pavoučí královně. Zachránila ho smrt jeho bratra Nalfeina, jehož zavraždil druhý syn rodu Dinin.
Stejně jako Catherine i on měl neobvyklé oči, jeho měly barvu levandule neboli jinak fialovou. Studoval Bojovou Maghtare a rozhodl se opustit Menzoberranzan kvůli tomu, že jeho matka Matrona Zlovůle nechala obětovat pavoučí královně bojového mistra rodu, jenž byl zároveň i Drizztův otec, a to jen proto, aby odčinila chyby svého mladšího syna - Drizzta.
Také Drizzt, stejně jako Catherine, nesnášel zvyky svého lidu a pavoučí královnu. Jenže místo toho, aby ho na povrchu přijali, odsuzovali ho - jen kvůli strašným pověstem kolujícím o jeho lidu. Nevěděl, že ještě někdo z jeho národa žije na povrchu. I on se vyučil hraničářem u slepého, starého muže, jenž střílel jen podle houkání sovy a byl také hraničářem. Onen muž se jmenoval Montolio Debruši. Po jeho smrti se Drizzt vydal na bohem zapomenutou Planinu ledového větru, kde ho do jisté míry tolerovali. Našel zde i přátele, trpaslíka Bruenora, jenž byl vůdce klanu trpaslíků Válečného Kladiva, jeho adoptivní lidskou dceru Catti, půlčíka Regise a barbara se jménem Wulfgar.
Catherine také nevěděla, že někdo z temných elfů žije na povrchu, k jejich setkání mělo dojít až za patnáct let.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tara Tara | Web | 27. srpna 2009 v 19:13 | Reagovat

Tak z prologu se toho moc říct nedá.. ale ten konec..  k jejich setkání mělo dojít až za patnáct let.. tak to mě pořádně navmnadilo ke čtení dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama